Hazırlık Maçı: Fenerbahçe 2-2 Eczacıbaşı VitrA

BALr6wmCIAAYcIr2

Sarı Melekler, ilk yarının sona ermesinin ardından CEV Kupası’nda karşılaşacağı Tauron Dabrowa Gornicza karşılaşmasına kadar olan süredeki boşluğu en iyi şekilde değerlendirmek hem de yeni transfer Berg’in ne durumda olduğunu görmek için Eczacıbaşı ile 2 tane hazırlık karşılaşması ayarladı. Bunlardan ilkinde;

Fenerbahçe – Eczacıbaşı VitrA: 2-2 (24-26, 24-26, 25-11, 17-11)

Fenerbahçe: Berg, Paula, Kim, Seda, Berenika, Eda, Nihan (Nilay, Merve, Mari)

Eczacıbaşı: Özge, Neslihan, Sokolova, Senna, Poljak, Büşra, Gülden (Asuman, Esra)

Karşılaşmaya Berg, Paula, Seda, Kim, Berenika, Eda, Nihan (L) altısılı ile başladık. Eczacıbaşı’da antrenman karşılaşması olmasına rağmen rakibine saygı göstererek tüm aslarını sahaya sürdü. (Özge, Büşra, Poljak, Senna, Sokolova, Neslihan, Gülden) Ancak maç genelinde oyuncuların tamamında oldukça ciddiyetten uzak bir hal vardı ve dolasıyla saha içindeki ortam da öyleydi.

Hazırlık karşılaşması olması nedeniyle iki tarafta aralarında anlaşarak karşılaşmaya servis atmadan başlamayı ön gördüler. Sadece servis el değiştirdiğinde tekrar servis atılıyor, setin genelinde top yandan oyuna sokuluyordu. Antrenörler servis karşılaşmadan ziyade takımlarına özel set (drill) varyasyonları denetiyordu.

Kenarda ise diğer oyuncular (Nilay-Mari, Nihan-İpek, Elif-Nilay) top ile oynuyorlar ve sürekli toplar içeri kaçıyordu. İlk setin sonlarına doğru bir Fenerbahçe hücumunda Eczacıbaşı tarafından bir topun sahaya kaçması üzerine top karşı tarafa verildi ve Fenerbahçe seti kaybetti 26-24. (Top içeri kaçtığı sırada Fenerbahçe hücum ediyordu ve skorda 25-24 Eczacıbaşı öndeydi.) Böylece açılış setini ve ikinci seti aynı skorlarla konuk Eczacıbaşı VitrA 26-24 kazanmayı başardı.

İlk iki setin ardından Berg’in 2-3 günlük antrenmanlara çıkmasına rağmen çok sırıtmaması dikkat çekiciydi, uyum sürecini en kısa sürede atlayabileceğini gösterdi, oynattığı setler ve pas dağılımı da fena değildi, savunmada ise çapraz hücum defanslarında toplar çıkardı, en azından gayret gösterdi.

İkinci setin sonlarında (20’li sayıların ardından) Mari-Seda, Paula-Elif Başaran değişliklikleri izledik. İkinci seti ortalarında ise aradaki skor farkı açıldıktan sonra belli bir bölümde Nilay – Berg değişikliği oldu.

Kaybedilen ilk iki setin ardından üçüncü sete Mari ve Merve değişiklikleri ile başladık. Eczacıbaşı’nda ise Asuman ve Esra oyuna girdi. Üçüncü setin başında açılan farkın ardından (6-0, 9-1, 16-3) bu fark set sonuna kadar devam etti ve Sarı Melekler üçüncü seti 25-11 gibi farklı bir skorla kazandı. Eczacıbaşı’nın yedek oyuncuları alıp seti bıraktığını düşünebilirsiniz ancak normal as kadrosuyla mücadele ettiler.

Dördünce sette ise ilk setteki klasik altımıza döndük, çok fazla oyuncu değişikliği göremedik. Sette 17-11 Fenerbahçe üstünlüğü var iken Burhan Felek’in çatısının su akıtması nedeniyle sahanın ortasında ufacık bir gölet (su birinkitisi) oluştu; bu nedenle her iki tarafta karşılaşmayı bitirmeyi tercih ettiler.

Uzunca süren bir sakatlık döneminin ardından bugün Brezilyalı oyuncu Mari’yi de ilk kez sahada izleme fırsatı bulduk. Her ne kadar taraftara yansımasa da Mari 1-2 haftadır antrenmanlarda ilk 6’da a takımda Seda’nın yerine deneniyor ve yapılan antrenman sonu maçlarında forma giyiyordu. Mari’nin kendi ritmini bulması biraz daha zamanla; sürekli oynayarak bulacaktır. Mari’nin sakatlıktan dönmesinin yanı sıra diğer bir dezavantajı da şu an önünde oynayan Seda’nın inanılmaz bir seviyede (formda) oynuyor olması.

Bugünkü karşılaşma da çok fazla plase yaparak top öldüremese de uzun bir sürenin ardından Mari’yi sahada görmek güzeldi ve o’da bu performansının üstüne rahatlıkla çıkabilecek bir oyuncu, her geçen gün daha da iyi olacak.

Karşılaşma genelinde takım halinde inanılmaz blok tuttuk, iyi defans yaptık, defans – blok kurgumuz da iyiydi.

Karşılaşmanın ardından ise Sarı Melekler bir süre daha kendi aralarında sahada ve kenarda oynamaya devam ettiler. Bireysel anlamda günün kahramanı ise kesinlikle Maja Poljak’tı. Çatıdan damlayan su ilk onun başına damladı ve çığlık attı oyun dursun diye bir hayli çaba harcadı. :)))

Sarı Melekler, Eczacıbaşı VitrA ile 11 Ocak Cuma günü saat 17.30’da Eczacıbaşı Ayazağa Spor Salonu’nda bir hazırlık maçı daha oynayacak.

Nilay ve Mari

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: